سازمان بهداشت جهانی (پزشکی)

دسته بندی پزشکی
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 24
حجم فایل 39 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

سازمان بهداشت جهانی 

مقدمه

در  1948  تاسیس شد  هدف آن  دستیابی همه مردم دنیا  به بالاترین سطح سلامتی  است.                                       

 همچنین سلامتی از نظر روحی و روانی و اجتماعی علاوه بر سلامت  جسمانی مورد نظر این سازمان است . این سازمان توسط  192 نماینده  عضو مجمع عمومی بهداشت اداره می شود.ایران هم عضو این سازمان  ویکی از اعضای فعال آن است .

سازمان بهداشت جهانی نسبت به وخیم تر شدن بحران کمبود پزشک و کارکنان بهداشتی در کشورهای فقیر هشدار داد

هفتم آوریل برابر با 18 فروردین ماه برابر با روز جهانی بهداشت است. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد شعار امسال در این روز همکاری برای سلامتی است. کارکنان بهداشتی در جهان بخش اصلی سیستم بهداشت و سلامت اند. گزارش امسال سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد که کشورهای فقیر با کمبود شدید پزشک و متخصص روبروهستند. بنا به گزارش سازمان بهداشت جهانی کمبود پزشک، پرستار و کارکنان امور بهداشتی سبب گسترش بیماری ها و افزایش شمار مرگ و میر در کشورهای فقیر جهان می شود. در گزارش سالانه سازمان بهداشت جهانی آمده است که به بیش از 4 میلیون پزشک و کارکنان بهداشتی در 57 کشور جهان بویژه در آفریقا و آسیا نیاز است. هم اکنون نزدیک به 1.3 میلیارد تن در جهان از امکانات ابتدایی بهداشتی محروم اند.

سازمان بهداشت جهانی در مقابله با بیماری ایدز ناكام ماند

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه با انتشار گزارشی در ژنو اعلام كرد كه این سازمان به هدف سه ساله خود برای جلوگیری از بیماری ایدز در كشورهای فقیر دست نیافته است.

بر اساس این گزارش، قرار بود در سال ‪ ۲۰۰۳تا ‪ ۲۰۰۵میلادی داروهای این بیماری در دسترس سه میلیون نفر مبتلا در كشورهای فقیر قرار گیرد ولی در پایان این مهلت دو ساله تنها یك میلیون و سیصد هزار نفر از این داروها بهره‌مند شدند.

گرچه در این گزارش تصریح شده است كه دسترسی بیماران به تسهیلات درمانی مرتبط با این بیماری طی دو سال گذشته سه برابر شده است اما هم اكنون ‪ ۶میلیون و ‪ ۵۰۰هزار نفر از مبتلایان به ویروس “اچ.آی.وی” در كشورهای فقیر نیاز درمان فوری دارند.

در این گزارش تاكید شده است كه جامعه جهانی بودجه بسیار زیادی را برای این كار در نظر گرفت ولی به دلیل ضعف مراكز بهداشتی و نیز كمبود نیروهای امدادگر در كشورهای مورد نظر، این طرح به نتیجه مطلوب نرسید.

آمار نشان می‌دهد كه در سال گذشته 40 میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس این بیماری آلوده بودند كه از این تعداد بیش از ‪ ۳میلیون نفر جان باختند .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *