تحقیق چاقی کودکان (پزشکی)

دسته بندی پزشکی
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 4
حجم فایل 6 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

Childhood

Obesity

 

 

چاقی كودكان

 

 

 

 

 

كودكانی كه اضافه وزن دارند بزرگسالانی می شوند كه اضافه وزن دارند . بنابراین در سن بلوغ بیشتر در معرض عوامل تهدید كننده همچون : سكته، حملات قلبی، دیابت نوع (2) ، فشار خون بالا ، سرطان روده بزرگ هستند و هر چه اضافه وزن بیشتر ، احتمال این بیماری ها بیشتر می شود.

اضافه وزن در كودكان همچنین موجب اختلالات روانی نیز می شود. مسخره شدن به خاطر هیكلشان موجب از دست دادن اعتماد به نفس و منجر به گوشه گیری و افسردگی می شود.

 

  • چرا بیشتر بچه ها اضافه وزن دارند؟
  • تنها عده ی كمی از بچه ها به دلیل داشتن بیماری های پزشكی دچار اضافه وزن می شوند. كودكان اگر دارای والدین چاق باشند بیشتر مستعد چاقی هستند. اما به عقیده ی دانشمندان عوامل ژنتیكی نقش تأثیر گذار كمی در این امر دارد. امروزه چاق شدن و اضافه وزن برای كودكان مشخصاً آسان تر از پیش است. غذاهایی با كالری بالا از قبیل غذاهای آماده ، شیرینی جات فراوان بوده و به مقدار بسیار زیاد در دسترس كودكان قرار دارد. ورزش و تمرین های بدنی دیگر جزو برنامه های عادی زندگی افراد نیست . بعضی از كودكان هرگز مسیر بین منزل و مدرسه را با دوچرخه یا پیاده طی
    نمی كنند، و نشستن برای ساعات متمادی در مقابل تلویزیون هم امری غیر عادی نیست.

 

  • وزن سلامت

برای كودكان استفاده از كارت رشد كه رشد كودك را با در نظر گرفتن سن ، جنس و رشد می سنجد بسیار مؤثر بوده و برای كار آمدی بیشتر از پزشك خود كمك بگیرند. امكان اندازه گیری نسبت چربی وزن كودكان وجود دارد. در كل اگر یك پسر بیش از 25 درصد وزنش و یك دختر بیش از 32 درصد وزن بدنش را چربی تشكیل بدهد ، اضافه وزن دارند.

 

  • حفظ وزن سالم

كارشناسان معتقدند كودكانی كه دچار اضافه وزن هستند ، نباید تشویق به كم كردن وزن شوند به جای آن باید آن ها را تشویق كرد كه این وزن را حفظ كنند و به مرور با افزایش قد این وزن برای آن ها مناسب می شود. تا كنون هیچ دارویی وجود نداشته كه اثری ثابت شده و مؤثر برای درمان شكل وزن كودكان داشته باشد. برای دستیابی به حفظ وزن در كودكان باید آنها را تشویق به: 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *